رد کردن لینک ها

کراتین

مؤثرترین مکمل برای افزایش توده عضلانی و قدرت ، کراتین است که مکملی پایه ای در بدنسازی و فیتنس محسوب می شود. مطالعات نشان می دهند استفاده از کراتین در مقایسه با فقط تمرین کردن، می تواند قدرت را ۲ برابر کرده و عضله سازی را بیشتر کند.

کراتین ترکیبی از دسته ترکیبات پروتئینی است که از سه آمینواسید متیونین، آرژنین و گلیسین تشکیل می‌گردد. این ماده در بدن به‌صورت ترکیب فسفاته (کراتین فسفات) درآمده و به‌عنوان یکی از منابع ذخیره انرژی به‌ویژه در فعالت‌ها و ورزش‌های سرعتی و انفجاری به‌کار می‌رود. بیشتر ذخیره کراتین در ماهیچه‌های اسکلتی قرار دارد.در حال حاضر سالیان متمادی است که این ترکیب به‌عنوان مکمل در ورزش‌های مختلف به‌کار می‌رود

دنوزین تری فسفات یا ATP، اساسی ترین فُرم انرژی در سلول های بدن است و نقشی پایه ای در متابولیسم و عملکرد عضلانی دارد. متاسفانه در تمرینات شدید ورزشی، می توانید ATP کافی را فقط به مدت ۸ تا ۱۰ ثانیه حفظ کنید. بعد از این مدت، بدن شما باید ATP جدید تولید کند تا جوابگوی فعالیت های شما باشد.

انجام ورزش هایی با ماکسیمم شدت، در هر ثانیه نیازمند ATP بیشتر از حدی است که بدن می تواند تولید کند. به همین دلیل شما فقط چند ثانیه می توانید با سرعت تمام رکاب بزنید؛ انرژی ATP بدن به راحتی تمام می شود. مکمل های کراتین، ذخیره فسفوکراتین بدن تان را افزایش می دهند، که برای تولید ATP جدید حین تمرینات شدید استفاده می شود.

بازگشت به بالای صفحه